חיפוש
 
לאתר הסלולארי של דר' שרה ברסלרמן
 
 
 
 
הנושאים בהם נדון בסדנא: 
 
  • שמירת הגבולות המשפחתיים:  המטלה ההתפתחותית של בני זוג בראשית נישואיהם הינה יצירת גבולות ברורים ממשפחות המוצא שלהם. באופן טבעי, הכלה מעוניינת בגבולות ברורים בין משפחות המוצא והתא המשפחתי החדש, בעוד החמות מעוניינת ל"ספח" את המשפחה הצעירה לתוך המשפחה המורחבת. מכאן, לעיתים קרובות העימות בין חמות וכלה הינו על גיבוש הגבולות הרצויים.
  • שמירת הקשרים עם משפחות המוצא: עם נישואיהם, חלק מהגברים מותירים בידי רעיותיהם את תפקיד שמירת הקשרים עם המשפחה המורחבת. כשהרעייה שומרת על קשר הדוק יותר עם משפחתה, נוצר חוסר איזון בקשר עם משפחת הגבר, תופעה המחריפה עוד יותר לאחר הולדת הילדים. מכאן, על הגבר לתגבר את מערכת היחסים שלו עם הוריו, ולא להשאיר תחום זה לרעייתו.
  • הבנת הצרכים השונים של בני המשפחה המורחבת ושילוב הגבר (הבעל/הבן) בקביעת הגבולות המשפחתיים עשויה למנוע חלק גדול מהבעייתיות.
  • תיאום ציפיות: מומלץ לחמות ולכלה לקיים כבר עם תחילת הנישואין דיאלוג לגבי היחסים ביניהן, הציפיות ההדדיות מהקשר והגבולות המשפחתיים והאישיים הרצויים לשתיהן.
  • השפעת יחסי חמות- כלה על הזוגיות: הקשר בין החמות לכלה הינו קשר בעל השלכות על הזוגיות של הכלה ובעלה, וכמובן גם על יחסי הסבתא ונכדיה. חשוב, לכן לבסס קשר זה כתקין- כבר עם תחילת הנישואין.
 
 
הסדנאות תערכנה בקבוצות נפרדות של חמיות וכלות, של כשש נשים בלבד בקבוצה.

לקריאה נוספת על יחסי חמות-כלה לחצו  כאן
 
 
 
חזרה לדף הבית