אודות- ד"ר שרה ברסלרמן יועצת זוגית, אישית ומשפחתית- ייעוץ זוגי, משפחתי ואישי. יועצת זוגית בעלת ניסיון של למעלה מעשרים וחמש שנות ייעוץ זוגי ומשפחתי בחיפה ובצפון. אפשרות לפגישה חד- פעמית!


  • ייעוץ זוגי- טיפול זוגי: טיפול זוגי לפני נישואים, ייעוץ זוגי במשברים בזוגיות ובנישואים. מריבות, בגידות ושחיקה בנישואים. ד"ר שרה ברסלרמן,יועצת אישית, זוגית ומשפחתית בחיפה ובצפון. ייעוץ זוגי לזוגות בשלבי החיים השונים.באתר תמצאו מאמרים על טיפול זוגי.ייעוץ משפחתי, טיפול משפחתי, טיפול במשפחה, יעוץ למשפחות, יחסים בין הדורות במשפחה: יחסי חמות- כלה, יחסי אחים ואחיות, יחסי אמהות- בנות, יחסי גיסות.


פסיכותרפיה ויעוץ אישי ופרטני במצבי משבר, לחץ והתלבטות בצמתי החיים.


הספר "בנות קסנטיפה" מאת ד"ר שרה ברסלרמן מציג תובנות לגבי השיח הזוגי לאורך שלבי הזוגיות והנישואים, ביקורת חברתית נוקבת וקריאה לשינוי מיידי בתפיסה המגדרית של החברה שלנו.מאמרים

- ייעוץ זוגי במשבר בגידה בזוגיות
משבר בגידה הינו זעזוע קשה לבן הזוג הנבגד ולזוגיות, אולם אין הוא בהכרח סוף הנישואין: יעוץ זוגי במשבר בגידה עשוי לשקם את היחסים,
ולהוות הזדמנות לבחינת הקשיים ולשיקום היחסים.

- ייעוץ זוגי- כל מה שרציתם לדעת...
מהו טיפול זוגי? למי מתאים ייעוץ זוגי? מה קורה בפגישה הראשונה של
ייעוץ זוגי? מחפש יועץ זוגי? איך בוחרים יועץ זוגי? כל השאלות על ייעוץ זוגי- באתר של היועצת הזוגית והמשפחתית דר' שרה ברסלרמן.

-ייעוץ זוגי לזוגות לא נשואים
יעוץ זוגי לזוגות לא נשואים,יעוץ לזוגות לפני חתונה, הגורמים למשבר זוגי לפני אירוע החתונה, מדוע כדאי לפנות ליעוץ זוגי טרם הנישואין. ד"ר שרה ברסלרמן- יעוץ זוגי, משפחתי ופרטני, חיפה וצפון.

- מריבות: איך לריב נכון- ולשמור על הזוגיות?
מריבות וויכוחים בזוגיות הינם תופעה שכיחה וטבעית. ברוב הזוגות הפונים לייעוץ זוגי- המריבות הן הטענה השכיחה ביותר לפנייה לטיפול זוגי.

- יחסי חמות- כלה
היחסים בין החמות וכלתה הינם מורכבים ונחשבים כיחסי משפחה בעייתיים. ד"ר שרה ברסלרמן חקרה את מערכת יחסי חמות- כלה בישראל, ומספקת עיצות לשיפור היחסים.

- מאהבה עד לפרידה- הדרמה של הזוגיות
המאמר מתאר את הזוגיות כדרמה בה מתקיימות מערכות של אהבה, ציפיות, אכזבות, יעוץ זוגי, פרידה ולעיתים אף ניסיון לחזור מחדש לזוגיות.

- בגידות ושקרים בנישואין
רומן מחוץ לנישואים משרת את האדם הנמצא בו בקבלת תחושת ערך, מילוי צרכיו לאינטימיות רגשית, ואשליה של שלמות. על מנת לתחזק את שתי המערכות בהן נמצא האדם, יש צורך בשקרים. השקר מסייע להמשיך בהצגת דימוי יציב ונורמטיבי כלפי חוץ, ובקיום חיים סודיים ונפרדים בו זמנית. המאמר מנתח את השקר והבגידה כביטוי לפיצול נפשי פנימי באדם הבוגד, המצריך התבוננות אמיצה שלו פנימה, להבנת הצורך והטעם לשקרים ולבגידות.

- יחסי גיסות במשפחה- הגיסה שלי ואני...
מאמר על היחסים בין גיסות במשפחה: האם יחסי גיסות אכן נוטים לבעייתיות? כיצד יחסים אלו עלולים להשפיע על הרווחה האישית, הזוגית
והמשפחתית, ומה ניתן לעשות.

- יחסי אמהות- בנות
יחסי אמהות ובנות הינם היחסים המשמעותיים ביותר של נשים במשפחה, אך גם המורכבים ביותר. מדוע קיים קושי ביחסים האמורים להיות
קרובים ואוהבים?

- טיפול משפחתי
טיפול משפחתי (Family Therapy) הינו צורת פסיכותרפיה המתייחסת לבעיות משפחתיות, לרוב בין-דוריות. טיפול משפחתי מיועד לפתור
בעיות ויחסים משובשים בין הורים וילדים (אמהות ובנות, אבות ובנים ובנות), בין חמות וכלה, בין גיסות ועוד.

- "הקן המתרוקן"- עזיבת הילדים את הבית
שלב "הקן המתרוקן" הוא השלב בו הילדים הבוגרים עוזבים את הבית- מה קורה בשלב זה, וכיצד להפיק ממנו את המיטב.

- האב הנעדר- תופעת נטישת אב את ילדיו
המאמר מתאר את התופעה של האב הנעדר מחיי ילדיו: ויתור אבות על הילדים כתוצאה של גירושין קשים. במאמר סקירה על יחסי אבות- ילדים:
יחסי אבא- בן ויחסי אבא- בת. מה גורם לגברים להיות אבות נוטשים?

- יחסי חמות- חתן
יחסי חמות- חתן הינם יחסים משפחתיים שקיבלו ביטוי בעיקר בפולקלור העממי ובהומור. יחסים אלו משפיעים על יחסי משפחה בכלל, ויחסי
זוגיות- בפרט.

כתבות בעיתונות :

המחקר על יחסי חמות- כלה

כתבות ברשת:
"בנות קסנטיפה"- ביקורת בבלוג של נבט: אני ממליצה עליו מאוד. מעבר לעובדה שהוא קריא ומעניין, הוא נותן הגדרה ברורה מאוד ליחסי הכוחות החברתיים והאופן בו הם משפיעים עלינו כאינדיווידואלים, כמו גם על הבית ועל התא המשפחתי והזוגי.
ביקורת והמלצה חמה באתר נוריתה: "בנות קסנטיפה הוא ספר שכתוב היטב וניכר שהמחברת טובה במה שהיא עושה. הספר לא גולש ליתר ברברת והוא כתוב בצורה עניינית ומקיף את כל הנושא לעומק מכל הכיוונים."
יפית ארז ממליצה על 'בנות קסנטיפה'.
פרק מתוך הספר "בנות קסנטיפה": הסוד שמאחורי בחירת בני זוג. פורסם באתר בטיפולנט
קישור ל"בנות קסנטיפה" בויקיפדיה
קישור לקריאה של "בנות קסנטיפה" במהדורה דיגיטלית באתר עברית

ראיונות בטלוויזיה:
"בנות קסנטיפה"- תוכנית הבוקר של אורלי וגיא, ערוץ 10
"בנות קסנטיפה"- עושים סדר, בן כספית, חינוכית 23רדיו:
בנות קסנטיפה ברדיו תל אביב- תוכניתה של מיכל צפיר
ריאיון רדיו עם גבי גזית- ביקורתיות בזוגיות

בנות קסנטיפה וד"ר שרה ברסלרמן בתוכנית הרדיו של ורדה רזיאל ז'קונט
ניתן להשאיר שאלות באתר (בעילום שם)- ולקבל תשובה למייל הפרטי.


מטופלים כותבים וממליצים על ד"ר שרה ברסלרמן, יועצת זוגית ומשפחתית בחיפה ובצפון. חוות דעת על הייעוץ זוגי והיועצת הזוגית. זוגות נשואים ולא נשואים, זוגות שהיו במצבי מריבות, חוסר תקשורת, שחיקה או בגידה. יחידים במצבי משבר והתלבטות, משפחות במאבקי כוח בין חמיות וכלות או בין הורים וילדיהם.


כיצד ליצור קשר עם ד"ר שרה ברסלרמן, יועצת פרטנית, זוגית ומשפחתית- חיפה וצפון. יעוץ זוגי לזוגות לפני נישואין, יעוץ לזוגות נשואים במשבר בגידה או מאבקי כוח. ייעוץ וטיפול משפחתי- יחסי אמהות- בנות ויחסי חמות- כלה.יעוץ זוגי, ייעוץ משפחתי וטיפול אישי- ד"ר שרה ברסלרמן, יועצת פרטנית, זוגית ומשפחתית בחיפה ובצפון. יעוץ זוגי לזוגות בשלבי הזוגיות השונים: טיפול זוגי לפני נישואין, יעוץ זוגי לזוגות במשבר בגידה, מריבות בין בני הזוג, מאבקי כוח ושחיקה. יעוץ זוגי לזוגות העומדים בפני גירושין- ליווי והדרכה בתהליך ומזעור הנזק לילדים. ייעוץ זוגי למשפחות מורכבות- נישואים שניים ויותר. טיפולים משפחתיים: ייעוץ ליחסים משפחתיים, התמחות מיוחדת ביחסי חמות-כלה, וביחסים בינדוריים במשפחה המורחבת. ייעוץ וטיפול במשברים אישיים, קושי ביחסים בינאישיים, לחץ ודיכאון. ניסיון רב שנים ביעוץ זוגי, משפחתי ואישי במסגרות ציבוריות ופרטיות בחיפה ובצפון. באתר תמצאו קישורים למאמרים וכתבות בנושא טיפול זוגי, ייעוץ משפחתי ועוד. ד"ר שרה ברסלרמן היא מחברת הספר בנות קסנטיפה. קישור לדף "בנות קסנטיפה".