חיפוש
 
לאתר הסלולארי של דר' שרה ברסלרמן
 
 
 
 
 

בנות קְסַנְטִיפָּה - מאת ד"ר שרה ברסלרמן

 
בנות קסנטיפה ספר מאת ד"ר שרה ברסלרמן
 
 

מעדויותיהם של הנשים והגברים בספר:
הוא: היינו זוג נהדר, עם הרבה הבנה, הנאה ובעיקר סקס. איפה האישה שאיתה התחתנתי?
היא: אני מרגישה שאני אמא חד-הורית לשני תינוקות שאחד מהם הוא בן שלושים ואחת...
הוא: אשתי מצפה שאעשה בדיוק מה שאמרה לי ובאותו הרגע. אני לא הפועל שלה.
היא: אני אמורה להיות מאושרת בשלב הזה של חיי. אבל אני לא. כשאני צריכה להתמודד לבד עם הכל- ברור שאני כועסת ולא נחמדה. 

 
 
קְסַנְטִיפָּה היתה רעייתו של הפילוסוף היווני סוקרטס. שמה הפך במהלך הדורות לשם נרדף לנשים הממררות את חיי בעליהן. 
הספר "בנות קסנטיפה" עוסק ביחסי גברים ונשים במערכת הזוגית, שנותרה כמעט כפי שהייתה בתקופתם של סוקרטס וקסנטיפה, ואינה מותאמת לשינויים שחלו בחייהן של הנשים בנות ימינו, ומבלי שחל שינוי מקביל אצל הגברים.
אלפיים וחמש מאות שנים אחרי תקופתה של קסנטיפה- ולמרות שרוב הנשים עובדות כיום מחוץ לבית- עדיין לא הרבה השתנה בחלוקה המגדרית של האחריות הגברית והנשית במשפחה, ועל כן זוגות רבים מדי אינם שבעי רצון מהיחסים ביניהם ואחוז הגירושים רק הולך ועולה.
בנות קסנטיפה מתאר את תהליך הפיכתן של נשים אוהבות, דואגות ומפנקות- לבוסיות, ביקורתיות וכעסניות- ובקיצור: לקסנטיפוֹת. 
הוא גם מתאר את חלקם הבלתי מבוטל של הגברים בשינוי שעוברות רעיותיהם, ואת התמודדותם עם השתנות האישה האוהבת לה נישאו. 
הספר מעמת את הקורא עם השאלות המהותיות בזוגיות: חלוקת תפקידים, הורות, סקס, מריבות ועוד. הוא דן בשאלה כיצד ניתן להעצים את הזוגיות וכיצד ניתן לשפר אותה ומבאר מדוע נוצר לנשים נשואות דימוי כוחני בתחומי ההומור השונים- בטלוויזיה, במערכונים ובבדיחות נדושות. 
אחרי שתקראו את בנות קסנטיפה- יתכן כי לא תמצאו הומור זה כמצחיק, אך תקבלו מגוון כלים ופתרונות, בזירה הזוגית ובזירה החברתית, למניעת קונפליקטים בין נשים וגברים.
בספר מופיעים סיפורים אישיים של זוגות (כולל סיפורה הפרטי של המחברת) המעניקים לקוראות ולקוראים הזדמנות לפגוש את עצמם בתחנות המאתגרות של הזוגיות, ולמצוא דרך לתיקון המהמורות בנישואים.


 
 
 

מתוך הספר:
"ניתן להניח כי לו היתה המהפכה הפמיניסטית משלימה את ייעודה, היינו צופים בהיעלמותה של קסנטיפה המודרנית. כלומר, אילו הבשילו התנאים החברתיים לשילוב של קריירה ומשפחה הן אצל הנשים והן אצל הגברים, ואילו חלוקת העבודה במשפחה ובבית היתה שוויונית יותר. כמו כן, סביר להניח כי הרגשות השליליים המציפים כיום נשים בעיקר, בשל תחושת קיפוח וחוסר הוגנות בזוגיות, היו נעלמים, והעוקץ העיקרי של קסנטיפה היה ניטל ממנה. מצד אחד, נשים לא היו נאלצות להוכיח שהן גם יעילות בזירה הביתית וגם מוצלחות בזירת העבודה; מצד שני, היה ביכולתן לקבל את "הגבריות החדשה" בהערכה. מצב כזה של הדברים היה מחולל מהפכה של ממש, ומוביל לקִצה של קסנטיפה בגלגולה העכשווי. אך המהפכה עדיין בעיצומה, והיא רחוקה מקו הסיום. כאשר יקרה הדבר – הן הנשים הן הגברים יצאו נשכרים כתוצאה מכך, ושני הצדדים יחושו סיפוק רב יותר ביחסים הזוגיים."
 
 
 


"מדובר באחד הספרים הכי חשובים שיצא לי לקרוא עד כה....אני ממליצה עליו מאוד." 
 
 
 
ביקורת על הספר "בנות קסנטיפה"

"אם אתם בזוגיות, לפני נישואים או אחריהם, בדרך להקמת משפחה או לאחר הקמתה- הספר הזה הוא יותר ממומלץ עבורכם/ן. אני החכמתי. תקראו ותבינו למה ומדוע."
 
 
 
 

בנות קסנטיפה ניתן לרכישה בכל חנויות הספרים.

      רכישה ישירה בהנחה של 30% דרך אתר הוצאת מטר:
http://www.matarbooks.co.il/index.php?book=2049
לרשותכם גם מוקד הזמנות טלפוני בהוצאת מטר: 03-7105105

 
 
     לאתר הספר באנגלית   Xanthippe's Daughters