חיפוש
 
לאתר הסלולארי של דר' שרה ברסלרמן
 
 
 
 
 
 
במהלך חייך כנראה שהתאהבת יותר מפעם אחת. 
מדוע התאהבת דווקא באנשים בהם התאהבת? ולמה בחרת להתחתן דווקא עם האדם עמו התחתנת? האם אהבה בין בני זוג היא הסיבה היחידה לבחירה בהם? ואיך כל זה קשור לציפיות שלך מזוגיות ומבן או בת הזוג שלך?
את התשובות לשאלות הללו תוכלו למצוא בפרק "הסוד שמאחורי בחירת בני זוג — מדוע בחרה קסנטיפה בסוקרטס?" 
הפרק מתוך הספר בנות קְסַנְטִיפָּה - האם נשים משתנות אחרי הנישואים? מובא באדיבות הוצאת מטר והמחברת.

 
בנות קסנטיפה
 
 
 
 
 
 
 
"בנות קסנטיפה הינו ספר שכתוב היטב וניכר שהמחברת טובה במה שהיא עושה...אם אתם בזוגיות, לפני נישואים או אחריהם, בדרך להקמת משפחה או לאחר הקמתה- הספר הזה הוא יותר ממומלץ עבורכם/ן. אני החכמתי. תקראו ותבינו למה ומדוע. קריאה מהנה ומעשירה!!"

 
"המלצה חמה באתר נוריתה על הספר בנות "קסנטיפה
 
 
 

"תמצאו בספר הרבה מאוד תובנות לגבי שיח זוגי, הרבה סיפורי טיפול להמחשת טענותיה של ד"ר ברסלרמן, וכאמור – ביקורת חברתית נוקבת וקריאה לשינוי מיידי בתפיסה המגדרית של החברה שלנו.
בשורה התחתונה אני ממליצה עליו מאוד. מעבר לעובדה שהוא קריא ומעניין, הוא נותן הגדרה ברורה מאוד ליחסי הכוחות החברתיים והאופן בו הם משפיעים עלינו כאינדיווידואלים, כמו גם על הבית ועל התא המשפחתי והזוגי." 

 
הביקורת המהללת את בנות קסנטיפה
 
 
 
 "אי אפשר לצפות שאישה שמוטלים עליה לחצים כפולים מאלו המוטלים על בעלה, תישאר חביבה ואוהבת כפי שהיתה לפני לידת הילדים".

 
כתבה על בנות קסנטיפה באתר רינונים
 
 
 
הספר "בנות קסנטיפה" מומלץ לנשים ולגברים גם יחד. מהנה, מחכים ומעורר מחשבות. 

 
פורטל Good Times מידע, המלצות וביקורת
 
 
 

"ספר עיון סוחף...הספר תרם לי רבות למחשבות עמוקות על החיים והזוגיות... "  
 
              
 
בנות קסנטיפה- ד"ר שרה ברסלרמן. אינדיבוק
 
 
 
 
 
 
"ביום שישי האחרון קראתי את הכתבה של גאיה קורן במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות' על הספר החדש ”בנות קסטניפה" מאת ד”ר שרה ברסלרמן (שעדיין לא קראתי ואני רצה לקנות אותו) וישר שאלתי את עצמי: אני קסטניפה? האם הפכתי לביצ'ית ממורמרת עם נישואיי הראשונים? האם אני כזו גם עכשיו בפרק ב' שלי שהוא הפרק הכי יפה בספר עם אישי האהוב?
והתשובה, לצערי ואני אגיד אותה באומץ רב, ש- כן, קצת. זאת אומרת לא לגמרי קסטניפה, רק קסנטיפית קטנה. מכשפייל'ה נחמדה כזו, יותר בכיוון של קוסמת...." להמשך הקריאה
 
 
 
כתבה על הספר "בנות קסנטיפה" במוסף 7 ימים, ידיעות אחרונות
 

"רובנו, הנשים, נמצא את עצמנו בספר זה. נוכל לזהות, להזדהות, להפנים, להבין, אולי לשנות ולהשתנות. והגברים - זה נכון גם לגביכם!" 
"מחברת הספר 'בנות קְסַנְטִיפָּה', ד"ר שרה ברסלרמן, מצליחה להניח את האצבע על הדופק הפועם, בדיוק רב, ללא הנחות וגמגומים.. אבל גם באצבע חומלת ובהומור דק. זה כואב, אבל זה מהחיים, וסוף-סוף אנו בנות חווה, וכן, יותר או פחות - כולנו קסנטיפות."

 
 
 

"זוגות מתגרשים היום יותר מאי פעם, זאת עובדה. רמת שביעות הרצון של בני זוג מהמסגרת הזוגית שלהם גם היא בשיאים של שפל, וגם זאת עובדה.
העידן המודרני הוא העידן בו קסנטיפה היא דמותה של האישה הטיפוסית. אישה דעתנית, בעלת שאיפות ובעלת רצונות, התובעת את מעמדה בחברה, בזוגיות ובמשפחה.
ד"ר שרה ברסלרמן, מחברת "בנות קסנטיפה" טוענת כי במערכות זוגיות רבות, נתפסת אותה אישה מודרנית כקסנטיפה המודרנית, מה שמעיד על אי השלמת המהפכה הפמיניסטית, ואי קבלה מלאה של האישה החדשה על ידי המין הגברי.
"בנות קסנטיפה" הינו ספר חשוב לדיון במצב הקיים, ובאופן בו ניתן להביא אותו על תיקונו."

 
בנות קסנטיפה- זוגיות
 
 
 
בנות קסנטיפה- אתר kastach
 
"בספרה, טוענת ד"ר ברסלרמן כי ממש כפי שהגברים באותה התקופה לא ידעו להבין את רוחה של קסנטיפה, ולקבל את היותה אישה דעתנית, נחושה ועקשנית, כך גם היום מתקשים גברים במסגרות זוגיות ונישואים, לקבל את מעמדה ורוחה של האישה המשוחררת המודרנית. היעדר תקשורת נכונה בין בני הזוג, ציפיות מנוגדות ותפישות מיושנות לגבי מקומה ומעמדה של האישה בחברה בכלל ובמסגרת הזוגית בפרט, הוא שעומד בבסיס העלייה הדרמטית בחוסר שביעות הרצון ובשיעור הגירושים של מערכות זוגיות בעידן החדש".

 
 
בנות קסנטיפה- תפוז
 
 

למה אנחנו משתנים אחרי הנישואים?


ד"ר שרה ברסלרמן: "הנישואים לא מתאימים לחיים שלנו היום". היועצת הזוגית ומחברת הספר 'בנות קסנטיפה', מסבירה מדוע אנחנו משתנים לאחר הנישואים -האזינו לתוכניתו של גבי גזית ברדיו 103


 
בנות קסנטיפה וד"ר שרה ברסלרמן אצל גבי גזית רדיו 103
 
 
 
Xanthippe's Daughters:  Trapped in Marriage
 
 
ראיון ב"ידיעות חיפה" על הספר בנות קסנטיפה והנישואים בימינו
 
 
כתבה על "בנות קסנטיפה" בידיעות חיפה
 
 
בנות קסנטיפה- וואלה!
 

"מותר ואפילו רצוי לשנות ולשפר. אם לא תעשו את זה, 
אתם עלולים לגלות מאוחר מדי שהרכבת עזבה את התחנה."